Harry Potter a Relikvie smrti

Nemocnice na kraji města 3

Nemocnice na kraji města 3 Nosič: DVD
Délka:181 minut
Kategorie:TV seriál
Rok:1977
Scénář:Jaroslav Dietl
Produkce:Československá televize
Země:Československo
Zvuk:Audio Dolby Digital 2.0: česky Titulky: české pro neslyšící
Bonus:Interaktivní menu; Přímá volba scén; Nový přepis na moderním snímači a restauraci audiostopy
Běžná cena:309 Kč / 11 €
Naše cena:40 Kč / 1 € (navíc bonus)
akční cena AKČNÍ CENA od 27.04.2010 !
Popis:Dvacetidílná Nemocnice na kraji města byla 24. seriálem Československé televize a devátým z pera Jaroslava Dietla. Natáčení první, třináctidílné série začalo v roce 1976 s Karlem Högerem v roli primáře Sovy. Höger však půl roku po začátku natáčení zemřel, a tak byl narychlo vybrán slovenský herec Ladislav Chudík.

VII. díl: Ema
Doktorce Králové nastává její hodinka. Primář Sova předkládá Přemyslu Rezkovi zásadní volbu: smířit se se zdravou, ale kratší nohou, nebo se podrobit další, velmi riskantní prolongaci. Po poradě s doktorkou Čeňkovou se Přemysl rozhoduje podstoupit další operaci. Ředitel nemocnice doporučuje primáři Sovovi propuštění sestry Iny Galuškové. Sova odmítá. Zdá se však, že doktor Blažej by její odchod uvítal. Vyhledá Inu a žádá ji, aby odešla na vlastní žádost. Nešťastná Ina přijímá konečně bezvýhradný obdiv Romana Jáchyma.
Irena Štrosmajerová přichází žádat otce o peníze pro reprezentaci svého partnera. Ema odjíždí údajně na návštěvu k příbuzným, ve skutečnosti jede navštívit Karla. Doktorka Králová porodí zdravou dcerušku a dává jí jméno Eliška. Chirurg Řehoř se rozhoduje požádat Alžbětu o ruku. Mezitím vzniklo nové pouto mezi Alžbětou a Rezkem a mladá žena Řehoře odmítá. Mladý Sova přijíždí k otci a přiváží Emu, která náhle velmi vážně onemocněla. Lékaři se obávají nejhoršího. Přešťastný Roman Jáchym se žení s Inou, která se šťastná necítí.

VIII. díl: Hnízdo
Na pokoj Přemysla Rezka přivážejí těžce raněného svářeče Václava Pěnkavu. Primář Sova navštíví Emu, která už je po těžké operaci. Doktor Blažej se poprvé setkává s Inou po její svatbě s Jáchymem. Vztah mezi nimi zřejmě nepominul. Nový pacient Václav Pěnkava způsobí k údivu všech proměnu sestry Huňkové v příjemnou mladou ženu. Irena přichází k otci Štrosmajerovi žádat další peníze. Ten jí odmítá. Alžběta s Přemyslem mají první schůzku. Zatímco dr. Řehoř je s malou Eliškou na procházce, dr. Králová posuzuje rodící se vztah mezi Alžbětou a Přemyslem velmi skepticky. Alžběta poctivě sděluje Řehořovi, že jí do života vstoupil jiný muž.
Václava Pěnkavu navštíví jeho brigáda a teprve teď vychází najevo, že je všechny s nasazením vlastního života zachránil z hořícího objektu. Obvodní lékařka posílá do nemocnice churavé dítě. Dr. Cvach podcení její diagnózu a nenasadí účinnou léčbu. Dítě je zachráněno v poslední chvíli. Primář Sova navrhuje dr. Cvachovi, aby z nemocnice odešel. Sovova hospodyně Ema umírá. Štrosmajerovi se ztratí peníze a on zjistí, že mu je vzala dcera v jeho nepřítomnosti. Dr. Sova se po smrti Emy rozhoduje odejít do důchodu.

IX. díl: Odchod
Přemysl Rezek podstoupil závěrečnou operaci. Pacient Václav Pěnkava a sestra Huňková chystají sňatek. Primář Sova oznamuje, že odchází do důchodu a že hodlá jít za svým synem Karlem na obvod. Doktorka Králová je šťastná svým mateřstvím, ale postrádá mužského partnera. Alžběta odmítá Přemyslovu žádost představit ji svým rodičům. Sestra Huňková požádá dr. Štrosmajera o zprávu o zdravotním stavu svého nastávajícího. Ukazuje se, že Václava opravdu miluje.
Primář Sova provádí svoji poslední operaci a loučí se s personálem nemocnice. Dr. Čeňkové se omlouvá za svoji počáteční nedůvěru a přeje jí úspěchy v práci ortopéda. Dr. Štrosmajer přejímá Sovovu funkci i jeho pracovnu. Irena pozve svého otce na večeři. Její partner, kapelník Bauer, žádá Štrosmajera o měsíční apanáž za to, že u Ireny zůstane. Rozlícený dr. Štrosmajer se na něj vrhne a způsobí mu zranění. Vzápětí na to přivážejí do nemocnice jeho dceru po nezdařeném pokusu o sebevraždu. Ředitel nemocnice oznamuje Štrosmajerovi, že vzhledem k incidentu s Bauerem jej nemůže do funkce primáře jmenovat.
DVD filmy, které si objednali zákazníci zároveň k DVD filmu Nemocnice na kraji města 3
Nemocnice na kraji města 2
Komentáře k filmu: Nemocnice na kraji města 3