Harry Potter a Relikvie smrti

Nemocnice na kraji města 2

Nemocnice na kraji města 2 Nosič: DVD
Délka:152 minut
Kategorie:TV seriál
Rok:1977
Scénář:Jaroslav Dietl
Produkce:Československá televize
Země:Československo
Obraz:4:3 barevný
Zvuk:Audio Dolby Digital 2.0: česky Titulky: české pro neslyšící
Bonus:Interaktivní menu; Přímá volba scén; Nový přepis na moderním snímači a restauraci audiostopy
Běžná cena:309 Kč / 11 €
Naše cena:40 Kč / 1 € (navíc bonus)
akční cena AKČNÍ CENA od 27.04.2010 !
Popis:Dvacetidílná Nemocnice na kraji města byla 24. seriálem Československé televize a devátým z pera Jaroslava Dietla. Natáčení první, třináctidílné série začalo v roce 1976 s Karlem Högerem v roli primáře Sovy. Höger však půl roku po začátku natáčení zemřel, a tak byl narychlo vybrán slovenský herec Ladislav Chudík.

IV. díl: Loket
Doktor Štrosmajer vysvětluje nespokojenému pacientu Rezkovi smysl léčebných postupů, které mu mají vrátit fyzické i duševní zdraví. Doktor Blažej si koupí vytoužený japonský vůz a když jej předvádí rodině, jeho tchán si zlomí nohu. V nemocnici je uložen na pokoj s Rezkem. Doktorka Králová se vyznává Alžbětě ze své touhy po dítěti. Alžběta se sbližuje prostřednictvím hudby s internistou Řehořem.
Ředitel nemocnice je informován o domnělém nezdaru operace loktu Rezka a žádá doktora Blažeje a Štrosmajera o další průběžné informace. Doktor Štrosmajer chce vypátrat, pro jaký účel ředitel tyto informace potřebuje a kdo mu je donáší. Primáře Sovu navštíví jeho snacha Kateřina, aby mu oznámila, že její muž Karel pije a že v jejich manželství dochází k vážnému rozkolu. Primář Sova jede v noci navštívit svého syna na jeho nové pracoviště ve Žďáru, aby si ověřil, zda jeho snacha mluvila pravdu. Když se o tom přesvědčí, napíše Karlovu primáři dopis, že od této chvíle svého syna za chirurga nepovažuje.

V. díl: Rozvod
Primáři Sovovi přichází pozvání k soudu. Jeho snacha Kateřina a syn Karel se rozvádějí. Manželka doktora Blažeje vyhledá sestru Inu a varuje ji před tím, aby pokračovala v poměru s jejím mužem. Posléze je oba přistihne v Inině bytě. Žádá svého muže, aby tento milostný vztah okamžitě ukončil a aby Ina byla propuštěna z nemocnice. Blažej slíbí poměr ukončit, ale Ině nechce ublížit. Přijde ji požádat za odpuštění a slibuje vrátit dluh později. Ina na něj nenaléhá.
Přemysl Rezek plný naděje podstupuje další složitou operaci, z níž se proti původnímu plánu uskuteční pouze jedna část. Pacienta čeká další chirurgický zákrok. To je pro něj velká rána a chlapec znovu podléhá beznaději. Odvahy mu dodává doktorka Čeňková. Alžbětina spolubydlící doktorka Králová se stěhuje do vlastního bytu, protože čeká vytoužené dítě. Alžběta navazuje přátelství s cévním chirurgem Řehořem.
Štrosmajerova dcera Irena představuje otci svého nového přítele, kapelníka místního orchestru a plánuje si kariéru zpěvačky. Sovův syn Karel, který byl nucen kvůli alkoholu znovu změnit místo, zůstává po rozvodu zcela osamocen.

VI. díl: Únos
Při velké vizitě pronese dr. Blažej útočnou poznámku o tom, že vedoucí pracovníci vyššího věku by měli uvolnit místo mladším. Otec Iny, pokrývač Galuška, vyhledá o návštěvním dnu dr. Blažeje, žádá od něj vyjasnění vztahu k Ině a způsobí veřejný incident.
Dr. Cvach, aby se zavděčil primáři Sovovi, jej přichází informovat o skandálu i o tom, jak velice odsuzuje Blažejovy invektivy. Sova je vůči Blažejovi spravedlivý a odkazuje Cvacha do patřičných mezí. Dr. Cvach upadne na nemocniční chodbě přes nakupená prostěradla, cítí se zesměšněn a napadne kvůli tomu sestru Huňkovou. Ta svému milenci tuto urážku nehodlá odpustit.
K dr. Štrosmajerovi přichází manželka kapelníka Bauera s tím, že jeho dcera jí odvedla manžela a žádá jej o zásah. Štrosmajer se marně pokouší své dceři domluvit. Sestru Inu navštíví ředitel Kovanda, otec Blažejovy ženy a žádá ji, aby ukončila svůj vztah s Blažejem a našla si místo jinde. Ina odmítá z nemocnice odejít. Dr. Čeňková ve snaze připravit pacienta Rezka na novou životní perspektivu mu sdělí, že nebude moci již nikdy hrát hokej. Primář Sova to považuje za takové porušení lékařské etiky, že dr. Čeňkovou z oddělení propouští. Dr. Štrosmajer navštíví večer primáře v jeho bytě a přimlouvá se za Alžbětu.
Ještě téhož večera přijíždí k Sovovi jeho snacha se zprávou, že Karel unesl Haničku k sobě do Týniště, ačkoliv soud přiřkl dítě jí. Sova odjíždí s Kateřinou a jejím společníkem do Týniště ke Karlovi. Hanička nechce otce opustit, dochází k prudkému konfliktu mezi oběma rozvedenými manžely. Karlův soused a řidič sanitky sděluje primáři Sovovi, že se mladý dr. Sova alkoholu ani nedotkne. Hospodyně Ema naléhá na primáře Sovu, aby se všemi silami snažil svého syna dostat z těžké životní situace.
Dr. Blažej dostává od svého tchána 40.000 Kčs, aby zaplatil Ině svůj dluh.
DVD filmy, které si objednali zákazníci zároveň k DVD filmu Nemocnice na kraji města 2
Nemocnice na kraji města 3
Komentáře k filmu: Nemocnice na kraji města 2