Harry Potter a Relikvie smrti

Deník Bridget Jonesové

(Bridget Jones´s Diary)

Deník Bridget Jonesové Nosič: DVD
Délka:93min
Kategorie:Romantický, Komedie
Rok:2001
Země:Velká Británie / Francie
Zvuk:Zvukové formáty: česky DD 5.1 / anglicky DD 5.1 Titulky: česky
Bonus:• Jak se točil Deník Bridget Jonesové
• Vystřižené scény
• Hudební klip "Out of Reach"
• Hudební klip "Killin´ Kind"
Běžná cena:209 Kč / 8 €
Naše cena:187 Kč / 7 € (navíc bonus)
Popis:Bridget Jonesová je trochu kulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami.
Především se zamilovala do svého pohledného šéfa, aby časem zjistila, že je jen "bokovka", protože "stálice" je nejen vychrtlá, ale navíc bohatá. Dala proto výpověď v nakladatelství, kde ji to celkem bavilo, a vrhla se střemhlav na kariéru televizní moderátorky, což zdaleka, jak zjišťuje, není profese jen o úsměvů a úspěchu. Její matka, ochotná ještě včera udělat vše pro blaho a sňatek své dcery, z ničeho nic dělá vše pro jakéhosi obstarožního seladona a tatínek tomu všemu s tragickým výrazem tiše přihlíží. K čemu dobře míněné rady přátel, když se Bridget cítí jako kulový blesk. Ještě že je, čas od času, po ruce lahvička oblíbeného Chardonnay a stále na dosah krabička cigaret. Jenže pak se v jejím životě stane něco, s čím skutečně vůbec nepočítala. Kdo by to také do toho nadutého Marka řekl...
S postavou Bridget Jonesové se seznámili nejprve čtenáři britského deníku Independent (1995). Týden co týden si mohli přečíst vtipnou, suchým ostrovním humorem nahlíženou kapitolu z deníku mladé, svobodné ženy s nevídaným talentem na maléry a trapasy. O rok později vznikla knížka a její mimořádný úspěch rozhodl o cestě na plátno.
Komentáře k filmu: Deník Bridget Jonesové